Дефектоскопія тріщин бетону

Окрему сферу досліджень, на яких спеціалізується будівельна лабораторія VERUM, являє дефектоскопія тріщин бетону.

Цей тип випробувань спрямований на виявлення тріщин з різною шириною розкриття і різної глибини. Завдяки чутливому обладнанню, що застосовується в випробуваннях, можна не тільки виявити місце розташування прихованих дефектів, але і визначити перетин і довжину арматури, прихованої в бетоні.

Таким чином, дефектоскопія залізобетонних конструкцій дозволяє вчасно виявити тріщини в бетоні і уникнути серйозних пошкоджень всієї конструкції аж до руйнування.

Звідки беруться тріщини

За походженням тріщини в бетоні діляться на три основні групи:

  1. Усадкові. Виникають у випадках, коли при приготуванні розчину пропорційне співвідношення складових було порушено або якщо висихання бетону сталося дуже швидко.
  2. Просадні. Є результатом нерівномірного осідання грунту під фундаментом.
  3. Температурні. Причина їх появи – надмірна пористість бетону або періодичні впливу води на бетон.

Також виникнення тріщин можуть спровокувати низька якість армування і недостатньо якісний бетон, що не витримує впливають навантажень.

Послуги з дефектоскопії бетону дозволяє визначити ступінь пошкоджень і прийняти правильне рішення щодо подальшого проведення будівельних робіт. Фахівці компанії VERUM використовують в дослідженнях сучасні технології, що забезпечують максимально точний результат.

Способи дослідження

Послуги з дефектоскопії тріщин, що проводиться лабораторією VERUM, базується на наступних основних способах дослідження:

  • Механічний – із застосуванням щупа і спеціального мікроскопа, що дозволяють оцінити ширину розкриття тріщини. Цим же методом здійснюється і визначення глибини тріщини в бетоні.
  • Ультразвуковий – базується на здатності ультразвукових хвиль по-різному відбиватися від об’єктів, що відрізняються по щільності. Саме ультразвукова дефектоскопія бетону дозволяє визначити наявність внутрішніх, прихованих глибоко в конструкції дефектів.
  • Електрохімічний метод направлений на вивчення тріщин, викликаних корозією арматурних стержнів.

Кожен з видів дослідження проводиться відповідно до норм ДСТУ. Отримані результати відображаються в протоколі, який можна переглянути відразу по закінченню проведення випробування в особистому кабінеті замовника програми ВЕРУМ.

ico-concrete-waterproof
Вартісь послуги
27/05/2024
420 грн/пог.м