Визначення морозостійкості бетону

Область послуг будівельної лабораторії VERUM крім інших випробувань включає визначення морозостійкості бетону – це здатність застиглої бетонної суміші витримувати перепади температури від мінуса до плюса. Таким чином морозостійкість бетону визначається кількістю заморожувань і відтавань, яке матеріал може витримати без шкоди для експлуатаційних властивостей.

Проведення цього виду випробувань дозволяє визначити стійкість бетону до температурних змін і попередити порушення конструкції в разі невідповідності показників заявленої марці.

Від чого залежить морозостійкість бетону

На морозостійкість бетонних конструкцій впливають такі чинники:

  • Здатність матеріалу вбирати вологу, тобто пористість. Чим більше буде води в застиглому бетоні, тим вище ризик порушення його цілісності.
  • Міцність бетону, яка перебуває в прямій пропорційній залежності з морозостійкістю.
  • Співвідношення води і цементу в розчині. Чим більше питома маса цементу в бетоні, тим вище його щільність, і, відповідно, – стійкість до перепадів температури.

Як визначають морозостійкість

Визначення морозостійкості здійснюється методами, що діляться на дві категорії:

  1. Базові – передбачають заморожування і розморожування у водному середовищі контрольних кубиків бетону. Випробування проводяться в лабораторних умовах і застосовуються для тестування бетону марки F1, званого загальнобудівельним.
  2. Прискорені – проводяться із застосуванням п’ятивідсоткового розчину хлориду натрію, яким насичується бетон перед заморожуванням. Відтавання кубика здійснюється в такому ж розчині. Цей тип випробувань спрямований на визначення морозостійкості бетону марки F2. Такий бетон використовується в будівництві конструкцій, що піддаються підвищеним навантаженням – автодоріг, аеродромів.

Таким чином, вимоги до морозостійкості залежать і від призначення матеріалу. Наприклад, морозостійкість бетону для фундаменту буде відрізнятися від показників розчину для паль моста.

Будівельна лабораторія VERUM забезпечує високу точність результатів випробувань і мінімальні тимчасові витрати на їх проведення. Відразу після закінчення проведеного випробування замовник в особистому кабінеті програми лабораторії зможе ознайомитися з його результатами і через службу доставки або прямо в офісі лабораторії отримати оригінал протоколу, який відповідає вимогам державного стандарту України.

ico-concrete-waterproof
Вартість послуги
07/09/2022
договірна