Визначення максимальної щільності грунту

Визначення максимальної щільності ґрунту включено в перевірку якості земляних робіт (і їх виконання). Дана процедура проводиться для підтвердження або спростування відповідності значень ущільнення грунту запроектованим даними. Дослідження проводяться в траншеях або котлованах (точніше, в їх підставах) в місцях будівництва будівель різного призначення. Також визначення максимальної щільності ґрунту проводять під час будівництва автомобільних доріг і залізничних колій. Результати даної операції дають можливість обчислити максимальну щільність, до значення якої можливе зміцнення обследуемой грунту. Для цього використовується технологія стандартного ущільнення.

Для отримання максимально точного результату досліджень в лабораторіях застосовується повністю автоматизоване обладнання – апарат стандартного ущільнення. Завдяки повній автоматизації процесів підйому / скидання і підрахунку кількості ударів час проведення випробувань вдалося значно скоротити без втрати точності отриманих результатів.

Максимальна щільність грунту визначається шляхом поступового підвищення вологості випробуваного матеріалу (незв’язані грунти зволожують на 1-2% кожний наступний етап, зв’язкові – на 2-3%). Кількість етапів експерименту не повинно бути менше п’яти. Випробування закінчують в двох випадках:

  • Удари вантажу викликають віджимання вологи з ґрунту.
  • Маса і густина обстежуваного зразка грунту послідовно зменшується при двох етапах підвищення вологості.

Будівельна лабораторія Verum пропонує вам оперативне виконання досліджень грунту, максимально точні результати і допомогу фахівців з кращого кваліфікацією в Україні. Замовте наші послуги, і переконайтеся в цьому особисто!

ico-soil-max-dens
Вартість послуги
17/06/2024
3840 грн/партія