Визначення щільності ґрунту

Определение плотности грунта, объект Ашан, ул.Здолбуновская, Киев

Точне визначення щільності ґрунту дає можливість отримати чітку відповідь, чи можна здійснювати зведення споруди на конкретно взятому земельній ділянці, чи здатна грунт на даній території утримувати вагу всього проектованої будівлі. Від надійності грунтової основи залежить стійкість об’єкта нерухомості, відсутність усадки його окремих частин і пов’язаних з цим процесом появ тріщин і інших подібних дефектів. Тому на ранніх етапах будівництва визначення щільності грунту є найважливішою операцією.

На даний момент існують такі основні методи визначення щільності грунту:

  • Технологія ріжучого кільця для визначення щільності ґрунту. Даний спосіб застосовується до м’яких ґрунтів, піддається до розрізання. Дослідження здійснюються за допомогою кілець-пробовідбірників (тип яких залежить від виду обследуемой грунту). Випробування здійснюються за допомогою забору проби грунту, який потім зачищається ножем і встановлюється на площину, змащену вазеліном або іншим аналогічним речовиною. Гвинтовим пресом проводиться вдавлення кільця в зразок грунту, на підставі глибини продавлювання якого ведуться подальші розрахунки. Визначення щільності ґрунту методом ріжучого кільця одне з найпопулярніших досліджень на будівельних об’єктах.
  • Технологія парафінування. Даним способом обстежуються зв’язні грунти. Зразок грунту в формі кулі обв’язують міцною ниткою, і занурюють в парафін. Потім після його висихання матеріал занурюють у воду і обчислюють об’єм витісненої рідини. Решта обчислення проводяться за вказаною в нормативах формулою.
  • Розрахунок щільності скельних грунтів методом безпосередніх вимірів. Вирізається зразок кубічної, прямокутної або кулястої форми, зважується і вимірюється. Після цього розраховується обсяг випробуваного зразка. На підставі отриманих даних проводиться визначення щільності.

Лабораторія Verum пропонує вам послугу випробування грунтів для визначення щільності на найвигідніших умовах співпраці. Ми видаємо протокол проведення випробування відразу після тестування і надаємо доступ до онлайн програми для відстеження проведення всіх випробувань для ваших об’єктів будівництва. Наша програма VERUM дозволяє отримувати результати випробувань в момент їх завершення. Замовте наші послуги по обслуговуванню будівельних об’єктів на взаємовигідних умовах.

ico-soil-density
Вартість послуги
17/06/2024
168 грн/проба