Визначення щільності щебеню

Щебінь є одним з невід’ємних будівельних матеріалів, використовуваних при спорудженні практично всіх об’єктів нерухомості через високу міцності конструкцій, що виготовляються з даного матеріалу. Щільність щебеню є головною технічною характеристикою цього будівельного матеріалу. Від точності визначення даного показника буде мати пряму залежність надійність залізобетонних конструкцій, тривалість їх експлуатації.

Визначення щільності щебеню на увазі під собою розрахунок трьох наступних типів щільності даного будівельного матеріалу:

  • Насипний. Визначення щільності щебеню в даному випадку проводиться з використанням спеціальної тари, обсяг якої дорівнює 50 л. Порожня ємність зважується. Після цього в неї насипається 1 шар щебеню товщиною 1 м. Проводиться зважування завантаженої ємності. Для знаходження шуканого значення використовують формулу P = (m2 – m1) / V (m2 є масою завантаженої щебенем ємності, m1 – масою ємності без щебеню, V – її обсягом).
  • Справжньою. Під ці терміном мається на увазі абсолютна щільність щебеню, що виключає порожнечі і пори. Справжня щільність щебеню розраховується з використанням гідравлічних ваг. Випробуваний матеріал попередньо замочують у воді на 2 години, потім виймають і ретельно обтирають. Потім щебінь послідовно зважують на технічних і гідростатичних вагах. Для визначення істинної щільності використовується формула Pk = (m / (m1-m2)) * Pb.

Наша лабораторія Verum пропонує послуги кращих фахівців в Україні в галузі випробування будівельних матеріалів. Для проведення випробувань ми використовуємо новітнє обладнання, що дозволяє отримувати максимально точні результати. Своїм клієнтам ми пропонуємо найкращі умови співпраці. Замовте наші послуги, і переконайтеся в цьому особисто!

ico-rubblel-dens
Вартість послуги
07/09/2022
528 грн/проба