Визначення коефіцієнта ущільнення щебеню

Дослідження, яке збереже ваші фінанси – визначення коефіцієнта ущільнення щебеню, і таку послугу надає будівельна лабораторія VERUM.
Дана величина регламентується законодавством в державних стандартах і змінюється відповідно до марки щебеню.
Слід сказати, що за взаємною домовленістю між постачальником щебеню і покупцем допустимий коефіцієнт ущільнення нижче зазначеного в ДБН, але ні в якому разі не вище.

Ущільнення – що це і навіщо?

Однією з найважливіших особливостей сипучих матеріалів є здатність зменшуватися в обсязі при транспортуванні і трамбування. Таким чином, обсяг щебеню, завантаженого в кузов в пухкому стані, і обсяг, який надійшов на об’єкт після природної усадки – дві різні величини. Оцінити в числах ці зміни дозволяє визначення коефіцієнта ущільнення щебеню.

Проведення випробування допоможе забудовнику заощадити чимало коштів:

  • Визначити коефіцієнт ущільнення щебеню при транспортуванні – значить точно знати, скільки кубометрів щебеню ви отримаєте після того, як він буде доставлений. Покупець отримує куплений товар в загальній кількості, і можливість обману під приводом “утруски” виключена.
  • Трамбовка щебеню при підготовці підстави будівлі або дорожнього покриття також сприяє зменшенню його в обсязі. Завдяки випробуванню забудовник застрахований від помилки в розрахунках кількості матеріалу і необхідності докуповувати відсутній обсяг.
  • Від точності показників даного випробування також залежить міцність і надійність конструкцій, що зводяться, будь то будинок або нова автострада. Тільки так розрахунки можливої ​​усадки грунту під конструкцією будуть вірними.

Як проводиться випробування

Коефіцієнт ущільнення щебеню різних видів і фракцій залежить від розміру гранул і лещадності (кубовидний щебінь більш схильний до усадки), а також яким чином будуть завантажуватися і транспортування.

Щоб визначити цю величину, фахівці лабораторії VERUM використовують сучасне обладнання, яке гарантуватиме високу точність результатів.

У процесі випробування тестований матеріал поміщають в вимірювальний контейнер, фіксуючи рівень верху, і піддають утрамбуванню за допомогою вібропоршня.
Після утрамбовки проводиться повторний замір рівня поверхні матеріалу, і отримані дані вносяться в протокол випробування.

ico-concrete-waterproof
Вартість послуги
06/09/2022
договірна