Автоматизація будівельної документації – економічне рішення

Автоматизація будівельної документації - економічне рішення

Процес будівництва починається не з закладки фундаменту і навіть не з вибору матеріалів. Перша і найважливіша частина будівництва – грамотне управління, що включає ведення виконавчої документації.

Втім, це стосується не тільки зведення нових будівель, але також реконструкційних та ремонтних робіт. Відмова від ведення будівельної документації неможлива, так як суперечить українському законодавству. Але саме на цю частину роботи нерідко просто не вистачає часу. Чому?

Складнощі ведення документації на папері

  • Обсяг паперів настільки великий, що буває складно знайти час для їх оформлення.
  • Через поспіх фахівець, відповідальний за заповнення документації, припускається помилок, які часом виливаються в відчутні фінансові втрати. Наприклад, для заповнення журналу вхідного контролю матеріалів і журналу обліку виконаних робіт необхідно внести в нього обсяг робіт по внутрішньому виконання і дані вхідних документів за матеріалами. Таким чином в процесі вже беруть участь три документа, і ймовірність допущення помилки зростає.
  • Бланки, журнали, наряди і протоколи мають властивість губитися.
  • Отримати копію потрібного документа в терміновому порядку буває проблематично.
  • Для заповнення звітної документації необхідні знання в даній сфері, тому доручити його можливо тільки фахівцеві. У підсумку начальник будівельної дільниці або фахівець кошторисно-договірного відділу витрачає на заповнення бланків час, яке могло бути використано набагато більш продуктивно.

А якщо автоматизація? ..

Саме так почали подумувати найбільш прогресивні керівники будівельних компаній і ввели в роботу електронні зразки документів, які заповнюються вручну.

Завдяки автоматичному внесенню даних замовника і об’єкта ведення такої документації займає менше часу, ніж паперової, однак автоматизацією це назвати можна лише з великою натяжкою.

Це скоріше напівавтомат, спрямований на спрощення створення документів. Все ж звітні дані як і раніше вбиваються вручну або копіюються з інших документів: перелік робіт і матеріалів, обсяги, вартість та інша інформація.

Прискорити і спростити процес, заощадивши при цьому чималі кошти забудовнику, здатна лише повна автоматизація ведення будівельної документації.

Знайомтеся: Система VERUM.ERP – онлайн ведення виконавчої документації

Будівельна лабораторія ВЕРУМ пропонує ефективне і економічне рішення проблеми: унікальну програму по веденню виконавчої документації в електронному вигляді. Система VERUM.ERP розроблена з урахуванням особливостей документообігу в галузі будівництва, і таким чином значно спрощує роботу з документацією в цій сфері.

Яку економічну вигоду несе застосування програми?

  • Документи заповнюються в автоматичному режимі. Завдяки цьому економиться час, і ризик помилитися зводиться до нуля, а значить – не буде повторних випробувань, переоформлення паперів та інших витратних процедур.
  • Замовник і підрядник мають онлайн-доступ до документації 24/7. Можливість в будь-який момент отримати копію потрібного документа – спосіб уникнути додаткових витрат.
  • Економія часу – це і економія коштів. Ваш виконроб не стане витрачати час на заповнення бланків, це за нього зробить VERUM.ERP.
  • Програма дозволяє створювати рейтинги постачальників матеріалів шляхом аналізу статистики. Наочна інформація, історія співпраці і порівняння допоможе вибрати найбільш вигідні варіанти співпраці.
  • Результати лабораторних досліджень щодо якості будівельних матеріалів моментально відображаються в системі. Це дозволяє оперативно приймати відповідальні рішення і уникати невиправданих витрат.

Функціонал VERUM.ERP дозволяє вести онлайн-реєстр таких видів будівельної документації: загальний журнал робіт, журнали вхідного контролю матеріалів, авторського нагляду, зварювальних і бетонних робіт, акти прихованих робіт, а також інших видів документів.

Зручним доповненням служить архів документації. У будь-який момент можна звернутися до будь-якого документу щодо будівельного об’єкту, з яким коли-небудь велася робота.

З досвіду спілкування з багатьма будівельними підрядними компаніями і замовниками можна зробити невтішний висновок, що для багатьох компаній ведення і підготовка виконавчої документації – це головний біль, як при здачі об’єкта, так і протягом усього будівництва. У зв’язку з цим прийшла ідея створення програми для ведення виконавчої документації в електронному вигляді. Програма має надійний функціонал і зрозумілу логіку для самостійного ведення об’єкта. Ми сподіваємося, що керівництво будівельних компаній оцінить наш онлайн-продукт, як недорогий і необхідний для оптимізації своїх витрат, пов’язаних з відновленням виконавчої документації в найкоротші терміни.

Таким чином, програма VERUM.ERP – онлайн ведення виконавчої документації – це вигідне вкладення коштів для керівників будівельних підприємств.