Для чого потрібно випробування анкера

Для чого потрібно випробування анкера

Застосування анкерів характеризується масштабністю: цей вид кріплень використовується в прихованих і зовнішніх з’єднаннях.

Анкера застосовуються в ліфтових шахтах для утримання технологічних кріплень, для ремонту і заміни двигунів в ліфтових системах. На анкерах тримаються дорожні знаки і відбійники, з їх допомогою кріплять оздоблювальні матеріали на стіни будинків. У побуті на них монтують водонагрівальні і опалювальні котли, спортивне обладнання, настінні види меблів.

Таким чином даний вид кріплень можна назвати універсальним.

Завдяки широті застосування анкерів існує безліч їх різновидів, що відрізняються конструкцією і способом кріплення. Вибір анкера залежить від особливостей двох матеріалів: того, який кріпиться, і того, до якого кріпиться перший. Також враховується сама задача, яка потребує вирішення за допомогою анкера.

Види анкерів

Навантаження, яке буде випробувати анкерне кріплення, і властивості матеріалів диктують вибір способу монтажу.

Виділяють такі основні типи анкерів:

  • Механічний. Застосовується в роботі з жорсткими матеріалами – бетон, цегла, штучний і природний камінь, дерево. Його особливість полягає в тому, що анкерний болт вбивається в отвір, і міцність кріплення підвищується за рахунок тиску на внутрішні стінки отвору.
  • Хімічний. Більшою мірою застосуємо до пухким матеріалів, які мають пористу структуру. Анкер занурюється в фіксуючий розчин, яким попередньо заповнюється отвір. Після застигання маси анкерний болт стає практично одним цілим зі стіною, і витягти його можна тільки з частиною самої стіни. При цьому матеріал, до якого кріпиться анкер, що не піддається тиску.

Для чого випробують анкера

Навантаження, що надається на анкерне кріплення, залежить від характеристик самої конструкції. Якщо розглядати як приклад монтаж спліт-системи кондиціонерів, то враховується кількість і маса блоків. У системах, які обслуговують велику площу, на опору установки передається велику вагу, що вимагає підвищеної уваги до безпеки.

Слід бути впевненим, що міцності кріплення виявиться досить для такого навантаження, і жодна деталь не деформується в процесі експлуатації. В іншому випадку вся система загрожує обрушитися і створити ризик для людського життя.

Випробування анкерних кріплень оздоблювальних матеріалів на фасадах будинків, зокрема висотних, має свої особливості: найчастіше тут застосовуються цілі конструкції. Важливо виключити ймовірність того, що вітрові навантаження будуть перевищувати розрахункові, з урахуванням яких підбиралися анкера.

Випробування дозволяють з’ясувати, чи буде фасадне утеплення або кріплення оздоблювальних матеріалів досить надійним, щоб уникнути ризику відклеювання, відставання або висмикування, що веде до нещасного випадку. Таким чином, від достовірності результатів випробувань анкерів може залежати безпека і життя людини.

Випробування анкерів

Мета випробувань анкерних кріплень – перевірка того, як поводяться анкера в тілі матеріалу, в який вони закріплюються.
В процесі тестування враховуються такі показники:

  • Переміщення анкера при наданні навантажень різного ступеня інтенсивності.
  • Зусилля, при якому анкер висмикується з отвору (випробування на висмикування). Найчастіше проводиться в польових умовах з застосуванням того ж матеріалу або марки бетону, що передбачається застосувати в роботі.
  • Навантаження, при яких відбувається зріз конструкції кріплення (випробування на зріз). Цей тип перевірки вимагає створення навантаження на анкер строго паралельно стіні, тому проводиться в лабораторних умовах.

В кінцевому підсумку випробування дають точну відповідь, при якому впливі анкерне кріплення перестає бути безпечним. А значить, дозволяють з’ясувати, чи правильно підібраний анкер для того чи іншого завдання, і наскільки він надійний.

Фахівці будівельної лабораторії ВЕРУМ пропонують забудовникам проведення випробувань анкерних кріплень із застосуванням високоточного обладнання. У стислі терміни ви отримаєте детальний документально підтверджений звіт про надійність використовуваної конструкції.