Яке дослідження грунтів закладено в технічному завданні? Розбираємося разом

Яке дослідження грунтів закладено в технічному завданні?

Перед початком будівельних робіт проводять різні інженерні дослідження. Одними з найважливіших є дослідження фізико-механічних властивостей ґрунтів. Результати лабораторних досліджень грунтів дозволяють уникнути небажаних ситуацій, пов’язаних з осіданням фундаменту, як в ході будівництва, так і в період експлуатації будівель.

Дуже часто в нашу будівельну лабораторію VERUM звертаються замовники з заявками на дослідження грунтів, при цьому до кінця не розуміючи, яке з досліджень і який результат їм необхідно отримати. Друзі, все дуже просто! Все, що потрібно – це відкрити технічне завдання і подивитися на параметр, який в ньому варто або дізнатися це у конструктора проекту.

Які параметри можуть зустрічатися в технічному завданні

  • Щільність грунту – це те значення, до якого ущільнили шар грунту на об’єкті. В результаті проведення випробувань щільності ґрунту отримують два значення: щільність мокрого грунту і щільність сухого ґрунту (скелета). Мінімально-допустима щільність для кожного типу грунту визначається конструктором (наприклад, для піску не менше 1.65 г / см3).
  • Коефіцієнт ущільнення грунту. Щоб визначити коефіцієнт ущільнення грунту, потрібно знати два параметри – щільність грунту і максимальну щільність грунту. В результаті проведення випробування на визначення максимальної щільності ґрунту в лабораторних умовах отримують значення максимальної щільності при оптимальній вологості (то значення, до якого можна максимально ущільнити грунт). Залежно від типу грунту значення максимальної щільності буде різним. На підставі цих параметрів виводиться коефіцієнт ущільнення, який повинен бути не менше зазначеного в технічному завданні проекту.

 

Наша будівельна лабораторія VERUM виконує різні види випробувань ґрунтів, надаючи комплексний підхід нашим клієнтам. Оперативність виконання замовлень і видача результатів знаходиться в пріоритеті нашої роботи. Оформити замовлення на випробування грунтів ви можете використовуючи контакти нашої лабораторії.