Визначення межі міцності цегли і блоків при стисканні

Визначення межі міцності цегли і блоків при стисненні є найважливішою операцією, від точності результатів якої в подальшому буде залежати безпека експлуатації споруди і тривалість його терміну служби без появи дефектів і руйнування будівельних конструкцій. Для виконання даних випробувань в даний час використовується високоточне обладнання, що дозволяє визначити міцність цегли при стискуванні з максимальною погрішністю в 0,1 МПа.

Для підготовки до випробувань зразки цегли і блоків проходять наступні етапи:

  • Проводиться поділ матеріалу на дві половинки кубічної форми (можна застосувати до цеглин з монолітною структурою і блокам, пустотілі цегла не розпилюють). Для поділу зразків застосовуються спеціальні пилки або розпилювальних верстати.
  • Проводиться вимочування половинок і цілої цегли (і блоків) у воді. Це необхідно для запобігання витягування матеріалом вологи з цементу.
  • Здійснюється установка двох половин одна на іншу (нижня і верхня площині – строго паралельні один одному). Пустотілі цегли цілком укладаються один на одного. Ліжку цегли і блоків скріплюються цементним розчином.

Міцність блоку при стисненні, так само як і цегли, визначається шляхом їх стиснення гідравлічним пресом. Перед цим здійснюються заміри ширини, довжини кожної ліжку і визначається їх площа. При цьому прес забезпечує рівномірне зростання навантаження на зразки, руйнування яких має настати через 30 секунд після початку випробування.

Для визначення результату використовується формула Rсж = P / F. Р є максимальною стискає навантаженням, а F – площею поперечного перерізу випробуваного зразка. На підставі результатів визначається марка міцності цегли або блоку.

Будівельна лабораторія Verum спеціалізується на проведенні високоточних випробувань будівельних матеріалів. Ми використовуємо новітнє обладнання, яке гарантуватиме максимально точний результат досліджень. У нас ви знайдете найвищу якість послуг, що надаються, повний супровід у створенні необхідної документації відповідно до чинних будівельних нормативів. Замовте наші послуги, і переконайтеся в цьому особисто!

ico-brick-push
Вартість послуги
17/06/2024
270 грн/шт