Визначення водопоглинання цегли і блоків

Від точного визначення ступеня водопоглинання залежить безпека і тривалість експлуатації споруди. При будівництві з матеріалів, невідповідних для певного середовища, вкрай ймовірне виникнення різних дефектів структури цегли або блоку і поступове його руйнування. Тому точне визначення водопоглинання цегли і блоків по своїй важливості займає перші місця серед інших типів лабораторних випробувань будівельних матеріалів.

Визначення водопоглинання цегли і блоків здійснюється трьома способами:

  • Під атмосферним тиском (температура становить +20°С). Вибирається не менш 3-х зразків випробуваного матеріалу. Цеглини з кераміки проходять попереднє висушування. Силікатні вироби обходяться без цієї процедури. Зразки встановлюють на решітку в контейнер з водою, рівень якої на 2-10 см перевищує позначку залягання верхньої площини зразка. Тривалість замочування складає 2 доби. потім матеріал виймається, обтирається і висушується. Водопоглинання визначається за формулою W=(m1-m/m) х 100, кінцевий результат записується в процентах як середнє значення всіх випробовуваних зразків.
  • В умовах вакууму (температура + 20°С). Практично аналогічний попередньому способу метод, за винятком менших витрат часу.
  • Методом кип’ятіння зразка. Підготовка випробуваного матеріалу здійснюється аналогічно попереднім пунктам. Нагрівання і доведення до кипіння відбувається протягом години. Сам процес кипіння триває близько 5 годин. Потім відбувається охолодження, що триває 16-19 годин. Далі матеріал виймається, обтирається і висушується. Водопоглинання цегли і блоку визначається за формулою W=(m1-m/m) х 100, і є середнім показником, обчисленим на основі розрахованих величин може бути застосовано до кожного зразка.

Будівельна лабораторія Verum пропонує вам оперативне виконання випробувань і онлайн-відстеження результатів аналізів досліджуваних матеріалів в програмі Verum. У нас ви знайдете найвигідніші умови і високу якість сервісу. Також ми беремо на себе складання всієї необхідної документації відповідно до нормативних положень. Замовте наші послуги, і переконайтеся в цьому самі!

ico-brick-water
Вартість послуги
07/09/2022
4860 грн. / партія